top of page
20220805_101133.jpg

VÍTĚZOVÉ LOMATHONU LETĚLI VRTULNÍKEM

Vítězové historicky prvního ročníku strojírenské výzvy v oblasti letectví LOMATHON, kterou státní podnik LOM PRAHA uspořádal pro studenty vysokých škol v květnu tohoto roku, si vybrali hlavní výhru, a to let dopravním vrtulníkem Mi-17. Na organizaci soutěže se významně podílel právě náš Závod pohonných jednotek. 

Na Michala Mrázka, Matěje Vavřinu a Honzu Procházku, studenty Českého vysokého učení technického, oboru Letecká technika, čekala odměna na pardubickém letišti, kde se nachází jedna z odborných divizí LOMu – Centrum leteckého výcviku.

Výherci si mimo jiné i ve společnosti ředitele CLV Jaroslava Špačka, užili zhruba hodinový let nad pardubickým regionem. Následně je čekala exkluzivní návštěva taktického simulačního centra, kde měli možnost si vyzkoušet simulační výcvik ve vybraných typech letecké techniky.

„Soutěž prověřila naši schopnost spolupráce a všestranné vědomosti, protože kromě technických znalostí bylo nezbytné strategické uvažování. Hlavní cena, let vrtulníkem, byl neopakovatelný zážitek a všichni jsme z něj byli nadšení,“ říká Michal Mrázek, jeden z členů vítězného týmu ÚleT.

Pochvalné reference studentů na LOMATHON jsou výzvou pro organizátory soutěže k uspořádání dalšího ročníku. O jeho konání a možnosti přihlášení vás budeme informovat v médiích LOM PRAHA s.p. 

20220805_094353.jpg
bottom of page