20220519_141138_edited_edited.jpg

LOMATHON ZNÁ SVÉ VÍTĚZE

 

V LOMATHONU zvítězil tým ÚLeT

Po vzoru úspěšných hackathonů a ideathonů, organizovaných v České republice i v zahraničí, zorganizoval LOM PRAHA jedinečnou strojírenskou výzvu v oblasti letectví, určenou studentům vysokých škol.

Pilotní ročník LOMATHONu se uskutečnil ve čtvrtek 19. května 2022 v malešickém areálu státního podniku. Úkolem studentů bylo vypořádat se s ambiciózní výzvou adaptace vrtulníků AH-1Z Viper a UH-1Y Venom pro konkrétní letovou misi. Tyto vrtulníky byly vybrány proto, že se již brzy stanou součástí vrtulníkové platformy Vzdušných sil Armády ČR a státní podnik LOM PRAHA se bude podílet na jejich údržbě a opravách.

O hlavní výhru, let vrtulníkem v pardubickém Centru leteckého výcviku LOM PRAHA s.p., se mezi sebou utkaly čtyři týmy talentovaných studentů.

Cenu vítěznému týmu předal v zastoupení ředitele státního podniku LOM PRAHA Jiřího Protivy ředitel závodu pohonných jednotek (ZPJ) Michal Procházka. 

Vzhledem k velmi kladným reakcím studentů i všech zúčastněných bychom na pilotní ročník LOMATHONu rádi navázali následným pokračováním. O termínu konání a možnostech přihlášení vás budeme informovat. 

 
 

Prohlídka Závodu pohonných jednotek LOM PRAHA s.p.

Studenty po odborných pracovištích Závodu pohonných jednotek provedl hlavní inženýr Pavel Pánek. 

20220519_112437.jpg

Zvítězil tým ÚLeT Michala Mrázka, Matěje Vavřiny a Jana Procházky.

Kluci jsou studenty Českého vysokého učení technického, oboru Letecká a kosmická technika.

Tým ÚleT se skvěle vypořádal se samotnou adaptací obou vrtulníků, mimo jiné ale také výborně svoji práci odprezentoval. Všichni pracovali týmově a vzájemně si v řešení výzvy pomáhali.

20220519_173042_edited_edited_edited.jpg